مطالب تصادفی
1,402 views

انتظار نه!-از انتظار متنفرم

  زمان انتظار مشتری چه در مکالمه تلفنی و چه در ملاقات حضوری نقش پررنگی در برداشت اولیه از ما و شرکت ما خواهد داشت؛ چرا که مغز خزنده را در مشتری تحریک می کند. بنابراین نهایت سعی ما باید این باشد تا زمان انتظار مشتری را به حداقل برسانیم. حتی‌الامکان از اپراتورهای ماشینی تلفنی که شروع به مکالمه با مشتری می‌کند استفاده نکنیم و به‌جای آن از اپراتورهای واقعی استفاده کنیم. در ملاقات حضوری هم بایستی در اولین فرصت ممکن به امور مشتری رسیدگی کنیم و یا اگر شرایط به صورتی است که مراجعه کنندگان به ما زیاد هستند، یا باید تعداد کارکنان پاسخگو افزایش پیدا کنند و یا یک سیستم خاص نوبت‌دهی مهیا کنیم که مراجعین را در اسرع وقت پذیرش کند.

  در انتظارهای تلفنی بهتر است از موزیک به‌جای پخش اطلاعات سازمانی استفاده کنیم چراکه بعضاً مشاهده شده در میانه پخش اطلاعات خاص سازمانی توسط اپراتور ماشینی، اپراتور انسانی گوشی را برداشته و آن اطلاعات ناتمام می‌مانند و حس بدی را به مشتری منتقل می‌کند. به‌عنوان مثال در نظر بگیرید که ماشین پاسخگو در حال اعلام آدرس ایمیل شرکت است:

“شما می‌توانید توسط آدرس ایمیلِ…”

و ناگهان: “بله، بفرمایید…!”.

انتظار تا پایان مراحل خرید اینترنتی

   تابه‌حال چند بار عطای خرید از یک وب‌سایت اینترنتی را تنها به دلیل طولانی بودن مراحل خرید از آن به لقایش بخشیده‌اید؟ برای خود من بارها این اتفاق تکرار شده که برای خرید کالا و یا خدمات به وب‌سایتی مراجعه کردم و مراحل طولانی خرید مثل لزوم ثبت‌نام کردن، من را به‌طورکلی از خرید از آن وب‌سایت منصرف کرده است. نام، نام خانوادگی، شماره ملی، شماره موبایل و علایق من مواردی نیستند که تأثیر مهمی بر خرید من به‌عنوان یک مشتری اینترنتی داشته باشد بنابراین اگر مدیریت وب‌سایتی را بر عهده داریم تا حد امکان بایستی مراحل خرید از سایت را برای خریدار ساده‌تر کنیم و این موضوع بسیار مهم است که بایستی دکمه سفارش کالا یا خدمات را بارها در صفحه خرید وب‌سایت بگنجانیم تا مشتری در کمترین زمان ممکن قادر به ثبت سفارش خود باشد.

محل ایستادن شخص پاسخگو

  خیلی مهم است که مشتری در نگاه اول بتواند شما را در محل کسب‌وکارتان پیدا کند و نیاز نباشد که مدتی را صرف یافتن شما در آنجا کند. همیشه در جلوی چشم مشتری و در دسترس او باشید چون در صورتی که مشتری مجبور باشد در فروشگاه به دنبال شما بگردد به‌راحتی برداشت اولیه بسیار نامناسبی در ذهنش ایجاد خواهد شد.

Follow مدار مشتری on
انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی شهرام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

دانلود رایگان 30 صفحه از کتاب
با تکمیل فرم زیر 30 صفحه از کتاب "مشتری دوره گرد" را در ایمیل خود دریافت نمایید...
تحول کسب‏‏ و کار
فروش خود را دگرگون کنید
فنون ارتباط با مشتری
فنون ارتباط با مشتری را بیاموزید
خلاقیت
مشتریانتان را شگفت زده کنید
بی همتایی
در حرفه خود بی رقیب شوید
با تشکر، شما هم اکنون عضو خبرنامه وب سایت مدارِ مشتری می باشید
دوست عزیز و گرامی، 30 صفحه اول کتاب مشتری دوره گرد به ایمیل شما ارسال شد! برای دانلود همین الان به ایمیل خود مراجعه کنید...
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
تخفیف 40 درصدی محصول ارتباط تلفنی با مشتری