مطالب تصادفی
1,366 views

حلقه گمشده در بازاریابی نوین

حلقه گم شده

  چشمانتان را ببندید. میخواهیم سوار بر ماشین زمان به دهه ها قبل سفر کنیم. سفری در میان کاروان های بازرگانی که با اسب و شتر کالاهای مورد نیاز مردم یک کشور را از ایالات و کشورهای همسایه با زحمت زیاد طی ماه ها سفر طولانی در جاده های خطرناک مملو از گردنه بندان به دست خریدارن می رساندند. در آن دوران بازاریابی مانند اکنون مفهوم گسترده ای نداشت چون بازرگانان بطور معمول تنها کالاهای اساسی را داد وستد می کردند که مورد نیاز تمام جامعه آن دوران بود و مشابه آن کالا یا بعضا خدمات یا اصلا وجود نداشت و یا بدست آوردن آن به راحتی امکان پذیر نبود. بنابراین خریداران چاره ای جز خرید آن اجناس محدود با هر قیمت پیشنهادی نداشتند و در عمل رقیبی وجود نداشت که مایل به رقابت در فروش اجناس مشابه با مانور بر خصوصیات جدید و متفاوت باشد. پس بازاریابی مفهومی تقریبا ناشناخته بود چون تمام بازار مورد نیاز یک بازرگان قبلا شکل گرفته و موجود بود و عملا دغدغه چگونگی فروش کالایی خاص وجود نداشت.

 حلقه گمشده

 هم اکنون چشمانتان را باز کنید. ما سالها از آن دوران رویایی فاصله داریم و حتی تصور فروش بدون برنامه ریزی هم  برایمان ناممکن است. امروزه در هر زمینه ای در تجارت ده ها، صدها و شاید هزاران رقیب وجود دارند که تعداد زیادی از آنها با زیرکی هرچه تمام تر در کمین ما و تجارت مان می باشند و برای کنار زدن ما در بازار به هر ترفندی متوصل می شوند که البته کاملا طبیعی است. هر رقیب مجبور است مزایای رقابتی خود را با روشی منحصر به فرد به نمایش عمومی بگذارد تا شاید بتواند سهم بیشتری از بازار را نصیب خود کند. اما در واقع اکثریت گردانندگان کسب و کارهای امروز در اقیانوس قرمزی پر از کوسه های خون خوار شنا می کنند که از خون رقبا رنگین شده. رقبای جدید هم تنها در فکر شیرجه زدن در میان همان کوسه ها و همان آب خون آلود هستند تنها به این امید که شاهد کشت و کشتار رقبا باشند غافل از اینکه تنها شاهد خودکشی خود خواهند بود. تنها عده معدودی به فکر یافتن اقیانوسی کاملا آبی هستند که با خیالی آسوده و با فراق بال مدت های مدیدی را در آن شنا کنند بدون اینکه ترس از خورده شدن توسط کوسه های بیرحم را داشته باشند. این همان حلقه گمشده در بازاریابی دوران امروز است؛ استراتژی اقیانوس آبی.

Follow مدار مشتری on
انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی شهرام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

دانلود رایگان 30 صفحه از کتاب
با تکمیل فرم زیر 30 صفحه از کتاب "مشتری دوره گرد" را در ایمیل خود دریافت نمایید...
تحول کسب‏‏ و کار
فروش خود را دگرگون کنید
فنون ارتباط با مشتری
فنون ارتباط با مشتری را بیاموزید
خلاقیت
مشتریانتان را شگفت زده کنید
بی همتایی
در حرفه خود بی رقیب شوید
با تشکر، شما هم اکنون عضو خبرنامه وب سایت مدارِ مشتری می باشید
دوست عزیز و گرامی، 30 صفحه اول کتاب مشتری دوره گرد به ایمیل شما ارسال شد! برای دانلود همین الان به ایمیل خود مراجعه کنید...
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
تخفیف 40 درصدی محصول ارتباط تلفنی با مشتری