مطالب تصادفی
2,973 views

خریدار احتمالی-خریدار-مشتری

climbing-the-ladder2-300x300

افرادی که ما به عنوان فروشنده با آنها در ارتباط هستیم شامل چهار گروه می شوند:

  • خریدار احتمالی

خریدار احتمالی کسی است که ممکن است از ما خرید کند و یا به عبارت بهتر کسی است که پتانسیل خرید از ما را دارد. این اشخاص در پایین نردبان مشتری قرار می گیرند. خریدار احتمالی ممکن است هرگز به مشتری ما تبدیل نشود.

  • خریدار

خریدار کسی است که کالا یا خدمات ما را پسندیده و از ما خرید می کند که این گروه در پله دوم نردبان قرار می گیرند.

  • مشتری

  اگر خرید توسط خریدار سطح دوم تکرار شد، آن خریدار تبدیل به مشتری می شود. پس مشتری کسی است که خرید خود را بیش از یکبار از ما انجام می دهد. بنابراین، کسی که تنها یکبار از ما خرید می کند مشتری نیست.

  • مشتری وفادار

   فرق مشتری با مشتری وفادار این است که مشتری اگر زمانی جنسی را در فروشگاه دیگری ببیند که از کالای ما بهتر یا ارزان تر است و یا مزیت کوچکی نسبت به کالا یا خدمات ما دارد، از آن فروشگاه دوم خرید خود را انجام می دهد. اما مشتری وفادار اگر حتی مزیتی در جای دیگر ببیند و یا تفاوت کوچکی در قیمت مشاهده کند باز هم به ما وفادار می ماند و برای خرید به ما مراجعه می کند و با خود می اندیشد که ما با دیگران متفاوت هستیم و امتحان خود را پس داده ایم. ایجاد دوستی با مشتری یکی از راه های تبدیل مشتری به مشتری وفادار است. این سطح از مشتری برای خیلی از فروشندگان رویاست. اما من، شهرام عادلی به شما قول می دهم که اگر نکات ذکر شده در این وبسایت را رعایت کنیم، یک سطح بالاتر رفته و مشتریان “هوادار” خواهیم داشت.

  • مشتری هوادار

  این سطح از مشتری که در بالاترین سطح نردبان مشتری قرار دارد همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم. مشتری هوادار کسی است که از کالا و خدمات ما بین تمام دوستان و آشنایانش تعریف و تمجید کرده و فروشگاه ما را به آنها توصیه می کند. مشتری هوادار کسی است که از تبلیغ کالا یا خدمات ما نزد دیگران لذت می برد چون با اینکار به عنوان یک شخص خاص در بین آنها مطرح خواهد شد. زمانی که شما از سرعت بالا و  بدون قطعی اینترنت خود در بین دوستانتان با افتخار صحبت می کنید در واقع در حال فخر فروشی به آنها هستید و همزمان در حال تبلیغ آن شرکت اینترنتی بطور کاملا مجانی هستید و این همان چیزی است که ما می خواهیم چون هزینه تبلیغات ما را به شدت پایین می آورد و مشتری ما در حقیقت تبدیل به “مشتری دوره گرد” خواهد شد که  همه جا برای ما و بجای ما می فروشد.

  واقعیت این است که ما با تبدیل مشتری به مشتری دوره گرد در واقع مشتری را تنبل می کنیم. یعنی مشتری آنچنان به ما و خدمات ما اعتماد خواهد داشت که حتی حاضر نیست از جای دیگری قیمت بپرسد. یا حتی ممکن است مشتری بیان کند که خدمات ما اگرچه کمی گران تر از دیگران است اما با خیال راحت تر از ما خرید می کنند. پس هدف ما از خدمات دهی عالی، تنبل کردن مشتری است.

Follow مدار مشتری on
انتشار توسط 8 تم

درباره‌ی شهرام

۲ نظر

  1. مشتری را تضمین میکنیم تا در اینده به مثابه یک سرمایه گذاری باند مدت باشد. این مطالب برای بهبود روابط واقعا لازم است.در بازار کسب و کار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

دانلود رایگان 30 صفحه از کتاب
با تکمیل فرم زیر 30 صفحه از کتاب "مشتری دوره گرد" را در ایمیل خود دریافت نمایید...
تحول کسب‏‏ و کار
فروش خود را دگرگون کنید
فنون ارتباط با مشتری
فنون ارتباط با مشتری را بیاموزید
خلاقیت
مشتریانتان را شگفت زده کنید
بی همتایی
در حرفه خود بی رقیب شوید
با تشکر، شما هم اکنون عضو خبرنامه وب سایت مدارِ مشتری می باشید
دوست عزیز و گرامی، 30 صفحه اول کتاب مشتری دوره گرد به ایمیل شما ارسال شد! برای دانلود همین الان به ایمیل خود مراجعه کنید...
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
تخفیف 40 درصدی محصول ارتباط تلفنی با مشتری