مطالب تصادفی
1,459 views

گیجم نکن! فکر کردن خسته ام میکند

گیجم نکن…

  مشتری که به فروشگاه ما وارد می‌شود بایستی بداند روند کار به چه صورت است و هیچ‌گونه پیچیدگی در آنجا مشاهده نکند. این مورد تا حد زیادی به فضای کسب و کار ما بستگی دارد. گاهی مراحل خرید را آنقدر پیچیده و تو در تو طراحی می کنیم که مشتری در درون خود فریاد می زند: لطفا گیجم نکن! 

  به‌عنوان مثال اگر فروشنده پوشاک هستیم باید با تابلوهای راهنما کاملاً مشخص کنیم که هر دسته از پوشاک در کدام مکان قرار دارند. مثلاً پوشاک مردانه در طبقه اول و زنانه در طبقه دوم و یا لباس‌های زمستانه در انتهای فروشگاه و لباس‌های تابستانه در ابتدای فروشگاه قرار دارند؛ و یا مشتری بانک باید بداند که روند افتتاح حساب چیست و چه مدارکی لازم دارد نه اینکه بعد از مدت‌ها در صف بودن مسئول باجه اعلام کند که حضور شما در صف بیهوده بوده و بایستی فلان مدارک را به همراه داشته باشید.

پیشنهاد می کنم مقاله مشتری مداری در بانک را نیز مطالعه نمایید.

  شاید برای شما جالب باشد که بدانید هرچه تنوع محصولات پیشنهادی در یک فروشگاه بیشتر باشد، باعث گیج‌تر شدن مشتری شده و امکان فروش آن کالا کمتر می‌شود. فرض کنید به یک فروشگاه کت‌وشلوار فروشی وارد شده و از فروشنده درخواست می‌کنید که شما را در یافتن یک دست کت‌وشلوار مناسب یاری دهد. فروشنده شروع به ارائه پیشنهادهای مختلف می‌کند و شما زمانی به خود می‌آیید که ده دست کت‌وشلوار مقابل شما روی پیشخوان فروشگاه چیده شده! احساس شما در این حالت چیست؟ درسته، سردرگمی و ابهام! درواقع تنوع محصولات مختلف شما را گیج و تصمیم‌گیری را برای شما بسیار سخت و یا حتی ناممکن می‌سازد.

  یک فروشنده حرفه‌ای ابتدا با یک سؤال و جواب ساده (اما اصولی) به نیاز حقیقی مشتری خود پی خواهد برد و تنها دو تا سه پیشنهاد را که بیشتر مناسب شرایط خاص مشتری است به او ارائه خواهد داد. با این روش مشتری تنها دو یا سه انتخاب پیش روی خود خواهد داشت که در پی آن تصمیم‌گیری را برای او آسان‌تر می‌سازد و احتمال خرید بالاتر می‌رود. بنابراین اگر می خواهید مشتری وقت بیشتری را در فروشگاه شما بگذراند و در انتها با دست پر آنجا را ترک کند، تا می توانید مراحل خرید را کمتر و ساده تر کنید. 

Follow مدار مشتری on
انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

دانلود رایگان 30 صفحه از کتاب
با تکمیل فرم زیر 30 صفحه از کتاب "مشتری دوره گرد" را در ایمیل خود دریافت نمایید...
تحول کسب‏‏ و کار
فروش خود را دگرگون کنید
فنون ارتباط با مشتری
فنون ارتباط با مشتری را بیاموزید
خلاقیت
مشتریانتان را شگفت زده کنید
بی همتایی
در حرفه خود بی رقیب شوید
با تشکر، شما هم اکنون عضو خبرنامه وب سایت مدارِ مشتری می باشید
دوست عزیز و گرامی، 30 صفحه اول کتاب مشتری دوره گرد به ایمیل شما ارسال شد! برای دانلود همین الان به ایمیل خود مراجعه کنید...
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
تخفیف 40 درصدی محصول ارتباط تلفنی با مشتری